ג'יני חברת ניקיון משרדים בחיפה

ניקיון משרדים באיכות של משק בית

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מספר מקשר הסבר

איך מנקים רצפה ישנה: עשה ואל תעשה

במידה ובביתכם קיימת רצפה ישנה ואתם מחפשים דרך יעילה לנקות אותה לאורך זמן, במאמר הבא תמצאו טיפים שימושיים לשמירה וניקיון הרצפות הישנות, באופן שלא יפגע בהן מצד אחד, אך יעניק להן מראה רענן יותר מצד שני.

מה מאפיין רצפה ישנה?

בתים רבים בישראל מכילים רצפות ישנות הדורשות טיפול מיוחד. יש להבחין בין שני סוגי תופעות או בעיות ברצפה הישנה: האחת, היא רצפה ישנה המתאפיינת במראה "מלוכלך" תמידי, גם לאחר ניקוי.
השנייה היא רצפה ישנה הכוללת הבדלי גובה בין הרצפות, חומרי איטום מתפוררים ואף רטיבות במקומות שונים. הטיפים שיופיעו כאן יוכלו לסייע לכם רק אם הרצפה הישנה שלכם היא מהסוג הראשון, שכן רצפה מהסוג השני זקוקה בד"כ להחלפה או לתיקון שאיננו מסתכם רק בניקיון.

איך מנקים רצפה ישנה

עשה: טיטוא הבית לפני השטיפה

העצה הזו נכונה הן עבור רצפה ישנה והן עבור רצפה חדשה. המטרה של הטיטוא היא הוצאת לכלוך קשה ולכלוך שיכול להידבק למגב\סרטוט בטרם הניקיון. כך, ניתן לגרוף את המים בקלות ובנוסף, המים בדלי והסמרטוט בעצמו יישארו פחות מלוכלכים לאחר ניגוב בודד. במילים אחרות, ניתן לחסוך כך מים, סמרטוטים ואף זמן.

אל תעשה: שפיכת מים על הרצפה

אנשים רבים נוטים לשפוך על הרצפה מים עם סבון בטרם הניקיון, משום שדרך זו נראית להם מהירה יותר וקלה. אולם, כל הנוגע לרצפה ישנה, הכמות הגדולה של המים יכולה להיכנס לסדקים קטנים בין הרצפות וליצור רטיבות מתחת לרצפות או אפילו, לגרום לבליה מהירה יותר של חומר האיטום המונח בין הרצפות.
אך חשוב לציין שמטרת הסמרטוט, בייחוד סמרטוט שנועד לניקוי רצפה, הוא לגרוף את הלכלוכים הקטנים והבלתי נראים, אלא שגורמים שמראה הכללי של הרצפה להיראות אפור ומלוכלך יותר. לכן, ההמלצה היא להשתמש רק בסמרטוט וכאמור, עדיף עם סמרטוט שנועד לרצפה.

עשה: ניקוי כתמים בעזרת חומרים ייעודיים

במידה ומדובר בטיפול נקודתי לכתם ברצפה, ורק אם הרצפות אינן מסוג מיוחד הדורש טיפול מיוחד כמובן, ניתן ואף רצוי לטפל בכתמים או לכלוכים עקשניים בעזרת חומרים ייעודיים, כמו אקונומיקה או חומץ, תלוי בסוג ורמת הכתם. ניתן לערבב גם סודה לשתיה עם חומץ, כדי לקבל משחת ניקוי חזקה ולהשתמש בה נקודתית. בכל מקרה, את הלכלוך הקשה, מומלץ לשפשף בעזרת סיבים קשים, כמו סיבי מטאטא וכד', אך שימו לב שהדבר איננו שורט את הרצפות, אלא רק מנקה אותן.

אל תעשה: יותר מדי סבון על הרצפה

בשונה ממה שרבים נוהגים לחשוב, סבון רצפה יכול לשאיר כתמים או לכל הפחות להפוך את הרצפה לדביקה ועל ידי כך לגרום כתמים לטווח הארוך, במידה ומערבבים יותר מדי סבון במים. בכל אופן, אם במקרה שמתם לב שהסבון אכן גרם לכתם, או שהרצפה מעט דביקה לאחר השטיפה, שפוט העבירו על הרצפה סמרטוט עם מעט מים וזה אמור לעבוד.

אל תעשה: ערבוב חומרים חריפים מאוד בדלי המים

אז נכון שהמלצנו לכם להשתמש בחומרים עוצמתיים לניקוי כתמים נקודתי, אולם בכל הנוגע לדלי הכללי של המים, חשוב להבין שפיזור חומרים חריפים, גם אם מדוללים, על כל הרצפה בעזרת הסמרטוט הכללי יכולה לפגוע ברצפה לטווח הארוך.

עשה: השקיעו בטיפול מקצועי עם חברת ניקיון

כל הטיפים שהופיעו לעיל נכונים לניקיון יום יומי, אולם אם אתם רוצים להפיק את המירב מהרצפה הישנה שלכם, מומלץ להזמין חברת ניקיון לטיפול מותאם לרצפות ישנות, שמטרתו הוא לא רק ניקיון יסודי, אלא גם ציפוי הרצפה באופן שתישאר מבריקה ועמידה יותר, לאורך זמן.

אולי יעניין אותך גם

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8340739