ג'יני חברת ניקיון משרדים בחיפה

ניקיון משרדים באיכות של משק בית

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מספר מקשר הסבר

איך לנקות מזרון עם סודה לשתיה: 4 טיפים מנצחים

סודה לשתיה היא חומר בסיסי, אך עם זאת נוח ובטוח יחסית לשימוש. לפניכם 4 דרכים לשימוש בסודה לשתיה כחומר ניקוי, עם או בלי חומרים נוספים, רק זכרו: עדיף לנסות לנקות את המזרון בחלק קטן ולא נראה לעין בהתחלה, וכן לנקוט במשנה זהירות עם העיניים, העור וכד'..

הסרת לכלוך שטחי: שימוש באבקה בלבד

השיטה הראשונה והנוחה ביותר לניקוי, בכל הנוגע לתחזוק יום יומי של המזרון, כוללת פיזור אחיד של אבקת סודה לשתיה והשארתה שם למשך זמן מה. הדרך הנוחה ביותר לפזר את האבקה היא על ידי שימוש במיכל תבלינים ריק. לאחר מכן, כאשר תבחינו שגרגירי האבקה התנפחו מעט, או שכתמים שטחיים החלו להיעלם מעט מהמזרן, ניתן לשאוב אותה, או לנגב אותה באמצעות מטלית לחה, רק שימו לב שניקיתם עד הסוף.

הסרת כתמים באמצעות משחת סודה לשתיה

סודה לשתיה נוחה ביותר לשימוש נקודתי, כאשר מערבבים אותה עם מים ויוצרים מעין משחה מרוכזת שאותה ניתן למרוח על כתמים. השימוש בסודה לשתיה בצורה זו איננו דורש כמויות מדויקות מאוד של מים לעומת אבקת סודה לשתיה, אולם שימו לב שהמטרה היא ליצור משחה מרוכזת ולכן מערבבים את המים עם הסודה עד שהמשחה מתקבלת במרקם הרצוי.
מה שכן, גם אם המשחה מעט מימית מדי, זה ממש לא נורא. את המשחה מומלץ לשפשף באמצעות סקוטצ' או אף מברשת שיניים (רק לאחר שבדקתם את המשחה קודם על מקום קטן ולא נראה לעיל על המזרון), להשאיר אותה מעט על הכתם, ולנקות.

יצירת משחה עוצמתית עם חומץ

השילוב בין סודה לשתיה עם חומץ מוכר מאוד לכל חובבי זא'נר הניקוי הטבעי, מכיוון שבשילוב שני החומרים הפשוטים האלה, מתקבלת תגובה כימית שאותה ניתן לנצל גם כדי לנקות.
הסודה לשתיה היא חומר בסיסי בשילוב עם חומץ נוצרת מעין תסיסה, ש"נרגעת" לאחר מכן. כדי להכין את המשחה העוצמתית (שגם היא מתאימה לניקוי נקודתי בלבד, יש לציין), יש לערבב סודה לשתיה עם חומץ, שאותו מוסיפים אט אט (ובזהירות!).
ממתינים שהתסיסה תחלוף, כדי לראות אם אכן התקבל מרקם משחתי, או שיש להוסיף עוד חומץ. את המשחה הזו ניתן להניח על אזורים מלוכלכים מאוד על המזרן, להשאיר מעט זמן ולנקות תוך כדי שפשוף החומר על המזרן.

ניטרול ריחות רעים בחדר

סודה לשתייה יכולה לנטרל ריחות רעים שמקורם בלכלוך חומצי, על ידי תגובה דומה לתגובתה עם חומץ. לכן, אם מפזרים סודה לשתיה על אזורים בהם קיים ריח לא טוב, יש סיכוי לא קטן שהיא תנטרל אותם, לפחות במידה מסוימת, וכאמור – רק עם הלכלוך הוא יחסית חומצי.
כדי להימנע מריחות רעים בחדר השינה ניתן להשאיר שקית פתוחה עם סודה לשתיה בחדר אשר תספח חלק מהריחות הקיימים לאורך זמן.

ומה עושים עם הכתמים הקשים באמת? ובכן, סביר להניח שכאן סודה לשתיה לא תמיד תוכל לסייע לכם, ועדיף להזמין חברת ניקיון, ועדיף כמה שיותר מוקדם, כדי למנוע מהכתם להתקבע 🙂

אולי יעניין אותך גם

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-8340739